Novembris

Šudiņ, 16. novembrī, 17:00 stuņdēs nūteik asoc. prof. Lidejis Leikumys lekceja par latgalīšu rokstu volūdu i latgaliskajom izlūksnem.

17:00 LNB, Barona īla 14, 3. stuovā, 312. ustobā.

23. i 30. novembrī latgalīšu rokstu volūdys kursi LNB, Barona īla 14, 3. stuovā, 312. ustobā.

17:00 nūdarbeiba īsuociejim

18:00 nūdarbeiba tim, kas gryb īsavuiceit raksteit

Ka cīnej sovu muotis, tāva, dzeda, babys i sovu volūdu i gribi raksteit pareizi, Tev ir loba īspieja – kaids vuica i pastuosta taišni Tev. Nav pošam juosamūka saprast, kas i kai.

Voi Tu izmontoj vysys ituo laika īspiejis kruot gudreibu? Kū ni kūdis, ni ryuss maitoj.

Pasuokumu atbolsta LNB i KKF, projekta vadeituoja Muora Mortuzāne.

Vaira informacejis ite.

25. novembrī LgSC brauc gostūs da Jelgovys studentu.

Organizej Kristīne Makovska i Vita Briška.

Pījimts jauns bīdrs – Juoņs Papeņš.

Jis gotovs īsasaisteit bīdreibys dorbā. Varbyut taišni jauni bīdri nas jaunys idejis i azartu dareit i byut. Jau tradicionaluo  Zīmyssvātku čyguonūs īšona itūgod varātu nūtikt Aglyunā, juo dzymtajā vītā.

LgSC ir sataisiejs blogu i roksta ari portalā www.lv.lv, kū taisa SIA “Latvijas Vēstnesis”.

Mes asam vysaidi, tok ir kūpeigais – interese par Latgolu i latgaliskū, cīns pret vierteibom i drūsme dūmuot cytaiž. Blogā ar laiku raksteis vairuok ļaužu, niu Harija Biernāna roksts par aktualū temu – latgalīšu volūda Latvejis vaļstī.

Latgaliešu valoda kā latgaliešu identitātes sastāvdaļa ir kritiski nozīmīga latviskas Latgales saglabāšanai. Latgaliešu valoda, kultūra, pašapziņa ir tās latviešu tautas garīgās “zelta rezerves”, kas noputējušas, aizmirstas un nenovērtētas ir gulējušas no pirmās republikas laikiem. Atzīstot un novērtējot latgaliešus un viņu valodu, valsts pretī saņems entuziastiskākos un lojālākos pilsoņus, kādi tai jebkad bijuši. Latgaliešu valodai jaunā, valsts atzītā lomā ir potenciāls kļūt par to impulsu, kam sekos Latgales garīga un kulturāla atdzimšana – priekšnoteikums, bez kura nav iedomājama novada saimnieciskā izaugsme. Latgaliskums var kļūt par inovatīvu un efektīvu Latvijas atbildi krīzei. Jautājums tikai – vai valstij pietiks gudrības to izmantot.

Turpynojās bārnu i jaunīšu lobūs stuostu konkurss.

Nūslāgums 21. decembrī. Nūlykumu varit puorskaiteit ite.

Tok jau sajimtais pyrmais dorbs līcynoj – latgalīšu jaunīši dūmoj, roksta i cer. Sagatavej ari sovu stuostu! Lobuokī stuosti izīs gruomotā jau pavasarī.

Pastuosti cytim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.