Dzymtuos volūdys dīna

Itūgod, atzeimejūt Starptautiskū dzymtuos volūdys dīnu 21.febralī, UNESCO Latvejis Nacionaluo komiseja aicynoj eipaši pīvērst viereibu šyupeļdzīsmem dzymtajā volūdā.

Dzymtuos volūdys dīna piec UNESCO aicynuojuma iz vysa pasauļa teik atzeimāta jau 11 godus. Tai veļteitū pasuokumu mierkis ir pīvērst viereibu volūdu i kulturu daudzveideibai i sekmēt dzymtuos volūdys lītuošonu, kai ari vairuot apziņu, ka dzymtuo volūda ir pamats dzilis i daudzpuseigys personeibys atteisteibai.

Itūgod, atzeimejūt Starptautiskū dzymtuos volūdys dīnu, kotrs teik aicynuots pīvērst viereibu tam, ka dzymtuo volūda pasaruoda na tikai mutvuordu formā voi rokstūs – stuostūs, dzejā voi puorsokuos –, bet ari dzīsmēs.

(Puorpublicāts nu LaKuGa)

 

 

 


Tai kai latgalīšim ar tūs šyupeļdzīšmu pyuru ir kai ir, bet nav jau ari tai, ka nikuo nav – tod par gūdu Dzymtuos volūdys dīnai, kab skaņ fragments nu LR4 raidejuma “Latgolys vuords” (18.11.2010) – īroksts, kas taiseits Latgolys Studentu centra 2010. goda 6. novembrī reikuotajā pasuocīnī “Vālais rudiņs” Kongresu nomā Reigā.

“Mīga dzīsmeņa” – dzīž Guntis Rasims (“Bez PVN”), dzīsmis autors Kristaps Rasims.

 

 

 

 

 

 

 

 

Guntis Rasims Miga dzismena by LgSC

Pastuosti cytim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.